Καλοκαιρινές δημιουργικές δράσεις της Ζωσιμαίας Βιβλιοθήκης. Πρόσκληση για προσφορά εθελοντικής εργασίας.

Σας γνωρίζουμε ότι η Ζωσιμαία Δημόσια Κεντρική Ιστορική Βιβλιοθήκη Ιωαννίνων, κατά τους καλοκαιρινούς μήνες, από μέσα Ιουνίου έως και τέλη Ιουλίου 2016, σχεδιάζει την υλοποίηση δημιουργικών δράσεων για παιδιά της Προσχολικής και Πρώτης Σχολικής Ηλικίας- Βιβλιοθήκη Γνώσης & Συναισθημάτων.

Στο πλαίσιο προσφοράς εργασίας από εθελοντές, όπως αυτό προβλέπεται από τον Κανονισμό Λειτουργίας των Δημοσίων Βιβλιοθηκών, του Υπουργείου Παιδείας στο οποίο υπαγόμαστε (Αποφ. 83064/ΙΖ/20-08-2003, ΦΕΚ 1173), θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι μπορούν ενδιαφερόμενοι φοιτητές, προπτυχιακού και μεταπτυχιακού επιπέδου, συναφών γνωστικών αντικειμένων με την υλοποίηση των καλοκαιρινών μας δράσεων (π.χ. Τμήματα Νηπιαγωγών, Δημοτικής Εκπαίδευσης, ΦΠΨ ) να δηλώνουν ενδιαφέρον για προσφορά εθελοντικής εργασίας στη βιβλιοθήκη μας.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν με τη Γραμματεία της Ζωσιμαίας Δημόσιας Κεντρικής Ιστορικής Βιβλιοθήκης Ιωαννίνων, κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες, στο τηλέφωνο 2651 0 72863 ή να αποστέλλουν ηλεκτρονικό μήνυμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση: zosimaialib@sch.gr.

Καταληκτική ημερομηνία: έως Δευτέρα 13 Ιουνίου 2016.

This entry was posted in Νέα-Ανακοινώσεις. Bookmark the permalink.